Dacia Sandero Sport na polskim rynku. Czy to możliwe ?

 
Dacia od lat produkuje samochody proste, niezbyt luksusowe i zazwyczaj wyposażone tylko w podstawowe funkcje. Coraz częściej spekuluje się jednak, że na rynek wjechać może nieco inna, bardziej agresywna odmiana marki. Jej przykładem miałby być model Dacia Sandero Sport. Wiadomo przecież, że marka należy do francuskiego koncernu Renault, które to wypuszczało już m.in. Megane RS czy Clio RS – samochody te całkiem dobrze przyjęły się także w Polsce. Czy Dacia Sandero Sport pojawi się na polskim rynku ?
 

 
Na to pytanie ciężko jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ oficjalnie przedstawiciele marki nie wydali żadnego oświadczenia, ale pomysły na taki właśnie egzemplarz przedstawiają ostatnimi czasy niezależni projektanci. Jak miałby wyglądać taki model ? Całkiem podobnie do standardowej Sandero – oprócz czerwonych akcentów, świateł przypominających szachownicę czy trapezoidalny wydech. Zdaniem projektantów miałby to być model również idący z dotychczasowymi założeniami firmy, a więc bez przepychu i zbędnych funkcji. W zamian za to otrzymujemy atrakcyjną ofertę cenową. 

Czy Sandero Sport przyjęłoby się w Polsce ?

 
Pojawienie się modelu Sandero Sport wydaje się być realne, ponieważ już w zeszłym roku w Brazylii można było zobaczyć wersję RS tego modelu. Czy taka odmiana przyjęłaby się w Polsce ? Myślę, że tak ponieważ pod maską miałby znaleźć się dwulitrowy silnik benzynowy o mocy 150 KM. Zgodnie z testami na brazylijskim RS mógłby rozpędzić się on do “setki” w ok. 8 sekund. Jest to całkiem niezły wynik, który jak na mały, miejski i budżetowy samochód wydaje się konkurować m.in. z popularnym Fiatem Bravo II 1.4 T-jet 150 KM.
 
Jedni powiedzą, że idziemy w stronę ekologii, ekonomicznej jazdy i silników małolitrażowych – to prawda, ale nie każdy jest w stanie przesiąść się ze sportowego sedana czy kombi na miejski wóz, który generuje moc na poziomie 70 czy 80 KM. Myślę, że takie rozwiązanie nieco podniosłoby opinię marki wśród konsumentów i zachęciło do skorzystania z oferty także tych, którzy nieco bardziej przyjaźnią się z pedałem gazu. Naszym skromnym zdaniem moc 150 KM to jeszcze trochę zbyt mało na miano RS, ale to dobry krok w przód.
 
A jaka jest Wasza opinia ? Piszcie w komentarzach na naszym fanpage’u.
 
 
Adrian Mikołajczyk