Odpal emocje na Moto Show w Krakowie

 
Już w ten weekend (18-19.05) odbędzie się Moto Show w Krakowie – przez wielu nazywane krakowskim świętem motoryzacji. Program wydarzenia jeszcze nigdy nie był tak bogaty. Wystawa kilkuset samochodów, dwa dni pokazów ekstremalnej jazdy, spotkania z gwiazdami, technologiczne nowinki i legendarne klasyki. Jedno jest pewne – mocne wrażenia gwarantowane.
 

Od Tesli po Ferrari. Najnowsze marki

 
Wśród wystawców tegorocznego MOTO SHOW w Krakowie zaprezentują się przedstawiciele koncernów samochodowych z ekspozycjami najnowszych modeli samochodów dostępnych na rynku. Idąc
z duchem czasu na stoiskach pojawią się auta elektryczne, na czele z wciąż mało znaną w Polsce Teslą Model 3. Ciekawie zapowiada się też pokaz niedostępnego dotychczas na naszym rynku elektrycznego SUV-a Hyundai Kona Electric, którego wyposażono w 136-konny silnik elektryczny, zapewniający mu przyspieszenie do 100 km/h w 9,7 s i jazdę bez doładowania na dystansie do 290 km. Kierowców szukających tanich i niskoemisyjnych pojazdów może zainteresować dwuosobowy czterokołowiec EASY (również w wersji z przenośną baterią). W ofercie wystawców dominować będą znane marki z nowymi modelami. W grupie nowości jest też m.in. Megane R.S. z serii Trophy. Dla osób które lubią śmiały design zaprojektowano będący już w sprzedaży najnowszy crossover koncernu Lexus, który również będzie można obejrzeć podczas Moto Show w Krakowie. Z pewnością wzrok przyciągać będzie nowy model Mazdy 3. Poza tym prezentowane będą dostępne już w Krakowie BMW Alpina oraz najnowsze Mercedesy, Porsche, Audi i Subaru. Wśród jednośladów znajdą się m.in. motocykle Harley-Davidson. W sektorze Motorsport Show odbędą się wystawy samochodów sportowych i wyścigowych, w tym bolidów oraz prototypów aut sportowych. Dodatkową tegoroczną atrakcją dla zwiedzających targi będzie możliwość przejażdżki unikatowymi markami, m.in. Aventador, Ferrari, Porshe czy Corvetta.

 

 

Premiery na Moto Show w Krakowie

 
Pierwszego dnia targów Moto Show odbędzie się specjalny pokaz powracającej po 15-stoletniej nieobecności na rynku Toyoty Camry w zupełnie nowej odsłonie. Została ona wyposażona
w najnowszą, IV generację napędu hybrydowego. Długa i elegancka maska ukrywa 2,5-litrowy silnik
o mocy 218 KM, jednocześnie oferując płynną, cichą i oszczędną jazdę. Wnętrze zaś przepełnia najnowsza technologia. Samochód emituje zaledwie 98 g/km CO2, co odpowiada zużyciu paliwa na poziomie 4,2-4,3 l/100 km. Auto rozpędza się do 100 km/h w 8,3 s, zaś podróżowanie z wyłączonym silnikiem spalinowym możliwe jest nawet przy prędkości 125 km/h. Ten samochód kochają fani motoryzacji, szczególną popularnością cieszy się w USA i Australii. Podczas nadchodzącego wydarzenia będziemy również świadkami premiery nowego modelu Polaris RZR RS1 oraz pierwszego w 100% elektrycznego Quada (ARmoto Centrum Quadowe).
 Złap tuningowego bakcyla

 

Nieodłącznym elementem Moto Show w Krakowie jest odbywający się już po raz 17. Tuning Show, czyli ekspozycja najlepiej zmodyfikowanych samochodów. W EXPO Kraków będzie można poznać najnowsze trendy, obejrzeć z bliska nietypowe modele samochodów a co najważniejsze, zarazić pasją do tuningu. O swojej pasji będą opowiadać dziesiątki specjalistów. Zwykle nieuchwytni i zapracowani we własnych garażach, podczas nadchodzącego wydarzenia spotkają się z odwiedzającymi nie tylko po to, aby zaprezentować swoje pojazdy, ale także po to, aby dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. W tegorocznej Strefie Tuning Show znajdzie się ponad sto maszyn wyselekcjonowanych
w eliminacjach. Wszystkie one wezmą udział w turnieju stylizacji samochodów „Wojna Północ – Południe”, organizowanym przez TuningKingz. – W tym roku wśród tunerów panują dwa trendy. Pierwszy to królujący od lat styl STANCE, którego główną cechą są doskonale spasowane z karoserią samochodu felgi. Im mniejszy prześwit tym lepiej. Doceniamy tu wyjątkowe koła, nietuzinkowo zaprojektowane zawieszenia. Pojawił się też drugi trend, w którym tunerzy starają się ukryć projektowane na zamówienie koła w ekstremalnie poszerzonych nadwoziach. Nazywamy go zwykle Wide Body, choć to raczej nazwa modyfikacji definiującej ten styl.- tłumaczy Kuba Beltrani
z TuningKingz. To oczywiście nie wszystkie style, które będą reprezentowane podczas Tuning Show. Znajdziemy tu amerykańskie Muscle Cary, niemieckie Golfy oraz liczne perełki i piękne klasyki.
 

 

A to nie wszystko…

 
Symulatory zderzeń i dachowań, debata o samochodach elektrycznych, strefa dla najmłodszych oraz zaproszeni goście, w tym m.in. Grzegorz Duda, Sebastian Kraszewski (KicksterTV), Zachar Zawadzki (Zachar OFF), Miko Marczyk czy Szymon Gospodarczyk z Škoda Motorsport Polska. To wszystko czeka na Was już w najbliższy weekend, a więc gorąco zapraszamy!
 
Ekipa RACELL.pl także będzie tam obecna – śmiało możecie do Nas zagadać i zgarnąć naklejki na samochód z logo naszego portalu!
 
Adrian Mikołajczyk
 
 
 
 
Moto Show Kraków 2019 | Zdjęcia Moto Show Kraków | Relacja Moto Show Kraków | Ciekawe samochody w dobrej cenie