Opony zimowe – wszystko co musisz wiedzieć!

Odpowiednia wiedza na temat opon zimowych, ich używania, jakości oraz doboru pozwoli przede wszystkim na sprawniejszą jazdę po drogach pokrytych śniegiem, lodem lub błotem pośniegowym. Jest to wiedza elementarna, która z pewnością przyda się każdemu użytkownikowi samochodu.
 

Nie od dziś wiadomo, że naprawę najlepiej jest rozpocząć we wczesnym stadium jej zaawansowania. Jeśli na naszym samochodzie zauważyliśmy, chociażby drobne oznaki korozji to zdecydowanie warto się nimi zająć, zanim będą one chłonąć większe powierzchnie blachy i tworzyć wżery. Naprawę powinniśmy rozpocząć od dokładnego oczyszczenia powierzchni skorodowanej, które wykonać możemy z pomocą szlifierki. To najważniejszy element naszych prac, ponieważ od niego zależy czy naprawa będzie wykonana solidnie, czy też oznaki korozji pojawią się ponownie w niedługim czasie. 

Podczas szlifowania warto być ostrożnym oraz dokładnym, aby nie uszkodzić niepożądanych elementów. Jeśli korozja została już wyczyszczona i mamy dostęp do gołej blachy to kolejnym krokiem jest zakup podkładu oraz lakieru, które umożliwią nam zabezpieczenie oraz dopasowanie elementu naprawianego do reszty nadwozia. Zanim jednak aplikować będziemy podkład, powinniśmy zadbać o odtłuszczenie powierzchni oraz jej dokładne wyczyszczenie. Najlepiej będzie to zrobić z pomocą rozpuszczalnika. Zaleca się, aby stosować trzy cienkie warstwy podkładu, stosując pomiędzy aplikacją odstęp przynajmniej kilku minut. Podkład powinien schnąć ok 12h.
 
Po tym czasie możemy przystąpić do kolejnego kroku, jakim jest lakierowanie. Pamiętaj, aby lakier nakładać równomiernie oraz w odpowiedniej ilości, tak aby nie pozostawiał zacieków. Aby zrównać kolor po naprawie, do tego na karoserii powinniśmy wypolerować miejsce naprawiane lub w ewentualnym przypadku zastosować bezbarwny lakier wyrównujący odcienie kolorów. Tak wykonana naprawa powinna dać nam chwilę wytchnienia i sprawić, że samochód znów nabierze blasku.