To już koniec legendarnego złącza AUX

 
To już koniec legendarnego złącza AUX, choć wydawać by się mogło, że jeszcze niektórzy chcieliby takie złącze posiadać na wyposażeniu swojego samochodu. Niezaprzeczalnym faktem jest natomiast, że większość użytkowników preferuje złącza USB, ewentualnie karty SD czy bezpośredni streaming dźwięku. Jedną z czołowych marek, która zrezygnowała całkowicie ze złącza AUX już teraz jest Volkswagen…

 
Na liście wyposażenia nowych Volkswagenów nie znajdziemy już złącza AUX prawdopodobnie dlatego, że po prostu użytkownicy z nich nie korzystają. Jest to prozaiczna przyczyna i sądzić można, że podobny los spotka tradycyjne odtwarzacze CD. Płyty kompaktowe zajmują bowiem sporo miejsca, łatwo ulegają uszkodzeniom, a na dodatek są dość nieporęczne. 

Złącze AUX nadal w ofercie Fiata, Audi czy Kii

 
Choć sam Volkswagen przyznaje, że złącze AUX jest wycofywane z ich samochodów to należy podkreślić, że takie złącze znajdziemy jeszcze m.in. w podległym koncernowi VAG, nowym Audi A3 Sportback czy też Fiacie Tipo oraz Kii Picanto. Z czasem zapewne pozostałe koncerny będą wygaszać legendarne złącze AUX, ale póki co tylko Volkswagen zdecydował się na taki krok.
 

 
A jaka jest Wasza opinia na temat wycofania złącza AUX ? Piszcie w komentarzach na naszym fanpage’u.
 
 
Adrian Mikołajczyk