XBLITZ ALCONTROL MINI vs ALKOMAT ONLINE

 

Alkomat elektrochemiczny a alkomat online – czym się różni?

Podstawowa różnica między alkomatem elektrochemicznym a alkomatem online jest taka, że alkomat online opiera się jedynie na danych statystycznych, takich jak waga, wzrost, płeć, wiek oraz przede wszystkim ilość wypitego alkoholu. Jednak każdy człowiek spala inaczej, mało tego.. często wpływ ma nawet to co jedliśmy w dniu w którym spożywaliśmy alkohol. Tak więc jak alkomat online może to wszystko wiedzieć? Jednak z alkomatem elektrochemicznym jest już inaczej, ponieważ on sprawdza zawartość wydychanego alkoholu, z dokładnością do 0.005 promila, co czyni pomiar wykonany przez urządzenie niesamowicie dokładnym. 

Obserwacje

Obserwacji w internecie jest cały ogrom, planowałem przeprowadzić sam test w celu dotarcia do większego grona ludzi i żeby nie ufali alkomatom online w 100%. Alkomat online wskazywał tuż po wypiciu jednego piwa 1.20 promila, natomiast Alcontrol Mini, 0.60 promila. Alkomat online podpowiadał mi dopiero, iż prowadzić samochód będę mógł dopiero po 5 godzinach czasu, jednak według alkomatu Xblitz, po ponowieniu pomiaru po dwóch godzinach miałem już 0.05 promila w wydychanym powietrzu, co stanowi dozwoloną wartość. Jednak całe szczęście alkomat online pomylił się w dobrym kierunku, gorzej jakby podpowiedział mi, że mogę już prowadzić a w rzeczywistości miałbym jeszcze w wydychanym powietrzu alkohol.
 

Podsumowanie

Alkomat online można stosować jedynie podglądowo, aczkolwiek czy jest sens sprawdzać coś co i tak nie będzie rzetelne? Możemy jedynie wprowadzić się na minę. Alkomat Xblitz kosztuje już od 215zł i możemy z niego korzystać wszędzie dzięki małym rozmiarom. Jedynie co 500 użyć lub co pół roku należałoby oddać alkomat do kalibracji.

ALKOMAT MOŻECIE KUPIĆ TUTAJ

 
PAMIĘTAJMY JEDNAK ŻEBY NIE PROWADZIĆ SAMOCHODU POD WPŁYWEM ALKOHOLU, A NAWET JEŚLI NA DRUGI DZIEŃ WYDAJE NAM SIĘ ŻE JESTEŚMY TRZEŹWI – TO NIE ZAWSZE NIESTETY TAK JEST.